На ринку представлено безліч варіантів водонагрівачів для Вашого будинку. Звичайні бойлери, водонагрівачі непрямого нагрівання, комбіновані водонагрівачі і т.п. Вагоме місце в даному списку по праву займають газові колонки, про які ми сьогодні і поговоримо.
Якщо Ви вирішили придбати газову колонку – Ви напевно зіткнулися з безліччю модифікацій, функцій та різновидів. В даній статті по розглянемо основні характеристики газових колонок, щоб у Вас не залишилось відкритих запитань, і в кінці кінців Ви зробили правильний для себе вибір.
Що таке газова колонка та із чого вона складається?
Для початку давайте розберемося в самому визначенні даного прибору. Газова колонка (або газовий водонагрівач) – це пристрій для нагрівання води за рахунок енергії згорання газу з ціллю наступного використання в технологічних, господарських, санітарно-гігієнічних або побутових цілях. В якості палива може використовуватися як природний газ, так і зріджений (балонний).
Старт покладений, адже тепер ми точно знаємо, що таке газовий водонагрівач і розуміємо принцип його дії.
Більшість колонок складаються з:
- Основного пальника
- Теплообмінника (мідного або з нержавіючої сталі)
- Регулятора потужності та регулятора витрат води
- Корпуса
- Блока запалювання
- Блока управління
- Патрубків
- Газового клапану
- Датчиків системи безпеки
- Пристроїв для відведення продуктів згорання
- Інших елементів, в залежності від фірми-виробника, і т.п.
Критерії вибору газової колонки
Для того, щоб вибрати газову колонку, перш за все необхідно знати основні критерії:
- Потужність колонки (“літраж”)
- Автомат чи напівавтомат
- Модуляція полум’я
- Димохідна чи турбована колонка
- Мінімальний тиск включення
Далі розберемо кожний із представлених критеріїв більш детально.
Потужність колонки (“літраж”)
Важливо визначити число точок водозабору. Якщо це лише один змішувач – достатньо потужності і в 10 літрів за хвилину. Якщо водозабір буде не тільки на кухні, а і припустимо у ванній кімнаті – тоді потрібна більш потужна колонка, наприклад потужністю в 14 літрів за хвилину.
У розрахунку на кількість людей, що користуються “водою”, можна привести наступну залежність:
8 л/хв – 1-2 людини,
10 л/хв – 2-3 людини,
12 л/хв – 3-4 людини,
Більше ніж 13 л/хв – 4-5 людей.
Автомат або напівавтомат
Мова йде про автоматичне чи напівавтоматичне запалення. Автоматичні газові колонки вмикаються в момент, коли Ви вмикаєте кран, та закінчують свою роботу, коли кран з гарячою водою зачиняється. Джерелом енергії для розпалювання можуть бути звичайні батарейки, або електрогенератор з приводом від гідротурбіни. Дані газові водонагрівачі вважаються більш зручними, адже колонку не потрібно розпалювати власноруч.
Напівавтоматичні моделі потрібно розпалювати вручну. Вони оснащені спеціальною кнопкою, яка запалює фітіль. “Вмикається” така колонка або кожного разу перед використанням, або просто залишається ввімкненою постійно.
Модуляція полум’я
Напір води нестабільний, і має властивість змінюватися. Наприклад, Ви увімкнули кран у ванній кімнаті, а потім і в кухні. Відповідно, напір води став меньшим, а вода у ванній кімнаті – гарячішою. Функція модуляції потужності відповідає за підтримку температури води при змінах її протоку, і покликана компенсувати можливі перепади.
Димохідна або турбована колонка
Димохідна газова колонка, або як ще її називають – колонка за відкритою камерою згорання є найбільш розповсюдженою серед інших. Вона відрізняється тим, що під’єднується до звичайного димаря, в який викидаються димові гази, а повітря для згоряння береться із приміщення, в якому встановлена колонка.
Турбований газовий водонагрівач, або колонка із закритою камерою згоряння – комплектується спеціальним коаксіальним димарем. Така колонка також оснащена вивідною трубою, що дозволяє встановлювати її практично в будь-якому домі.
Мінімальний тиск води в системі
В одному з попередніх пунктів ми пригадали, що напір води може бути нестабільним. І це не завжди залежить від кількості точок забору води. Іноді, напір може бути слабким через несправності в системі центрального водопостачання. Не всі колонки можуть вмикатися при слабкомуу напорі, тому важливо знати мінімальний тиск, потрібний для її ввімкнення. Більшості газових колонок вистачає 0,1 – 0,2 бар, але при такому тиску колонку використовувати не бажано, адже теплообмінник почне забиватися накипом.
Переваги та недоліки газових колонок перед іншими водонагрівачами
Вище ми розглянули основні критерії, які Вам потрібно знати, щоб зробити правильний вибір та придбати якісний прилад. Але досить важливо розуміти переваги та недоліки газових колонок перед іншими приладами для нагрівання води.
Почнемо з переваг:
- Витрати на нагрівання води значно нижчі, ніж у електричного водонагрівача
- Компактність, у порівнянні з накопичувальними водонагрівачами
- Практично моментальне нагрівання води
- Немає газопроводу? Не біда. Може працювати і на зрідженому (балонному) газі.
Ніщо не ідеальне, тому і без недоліків не обійшлося:
- Пожежонебезпечність. Виробники впроваджують все нові та нові технології для забезпечення безпеки, але не потрібно забувати, що газ – це апріорі те, що вимагає уважності
- Для монтажу колонки у себе в житлі необхідне погодження з компетентними службами.
Надійні газові колонки від відомого французького бренду
Французький бренд Atlantic, відомий своїми електричними водонагрівачами, також має газові колонки у своєму каталозі продукції.
Наприклад, модель ATLANTIC BY INNOVITA IONO SELECT 11 ID 800214.
Головні особливості
- відвід газів – димохідний
- теплообмінник із чистої міді
- багаторівнева система безпеки
- датчики протоку, тяги та перегрівання
- система контролю розпалення та полум’я пальника
- модуляція полум’я пальника
- безшумна робота
- РК дисплей
- робота при низькому тиску води та газу
- тип розпалювання – електронний
- мінімальний тиск води у системі – 0,2 бар
- проток гарячої води при 50⁰ – 2,5-5 л/хв, при 25⁰С – 2,5-10,8 л/хв.